Samsung Galaxy Fold
Teknoloji

Samsung’dan Katlanabilir Telefon Galaxy Fold

Teknolojinin dönemini zirveye taşayan Samsung, Samsung Galaxy Fold’u Tanıttı !

Geçtiğimiz günlerde birçok teknoloji seminer ve fuarları takip ettik fakat Samsung tarafından beklenilen katlanabilir telefon açıklanmamıştı. Bu dönem için teknolojinin aslında ne kadar da ileriye taşıyabildiğimizi aynı zamanda ne kadar’da fazla kullanılabilir olduğunu kendimiz şahit oluyoruz.

Samsung Galaxy Fold AMOLED katlanılabilir olan bir telefon olduğu gibi, alılşkın olduğumuz Android işletim sistemiyle beraber gelecek. Katlanılabilir olması telefonun fiyatını’da beraberinde arttırıyor. QXGA+ Çözünürlüğüne sahio AMOLED dinamik katlanılabilir ekrnaı mevcut.

Bu teknolojiyle beraber telefonlar artık sadece telefon değil tablet hatta yanı sıra bilgisayar deneyimi sağlamaya adım adım yaklaşıyor. Kullanıcılar tarafından ” biz bu deneyimi zaten istediğimiz gibi tabletten alıyoruz “ diyenler için, hiç bir tableti cebinize koyup istediğiniz gibi katlayamıyorsunuz cevapları’da hemen arkasından geldi. Bu telefon segment açısından baktığımız zaman sıradan bir Galaxy S9 veya iPhone X gibi modeller’le değil Premium ayrıcalığı ve deneyimi sunan telefonlarla karşılaştırmak daha iyi olacak gibi. Bunun en büyük sebebi ise gerçekten hem katlanabilir olması hemde bu kadar iyi kalitede olması Samsung’un teknoloji açısından oldukça iyi bir durumda olduğunu hatırlatıyor.
galaxy-fold

Telefonu tam anlamıyla kullanmak istediğinizde tüm ekranı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Buna örnek olarak Youtube’dan video izlerken Whatsapp’tan mesajınıza cevap verebilir hatta Google’dan arama bile yapabilirsiniz. Üstelik ekranın boyutu ciddi anlamda yeterli olduğu için bu işlemleri yaparken hiç yorulmayacaksınız.

Samsung Galaxy Fold’un Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Samsung Galaxy Fold’un fiyatı şuan için belirlenene göre 1980 dolar olarak kullanıcılara sunulacak. Geçtiğimiz günlerde Galaxy S10’u tanıtan Samsung S10’a 900 dolar değerinde bir fiyat biçmişti. Buda demek oluyorki Galaxy Fold’un fiyatı iki tane Galaxy S10 almanızla eşdeğer olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir