farcry6sistemgereksinimleri
Oyun Sistem Gereksinimleri

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Yüksek çözünürlükler ile bilgisayarlarımızın sınırlarını zorlayan ve bu konuda da iddialı olan Far Cry, bu sefer çok daha yüksek çözünürlükler ile birlikte Far Cry 6 serisi ile karşımızda. Ubisoft, Far Cry 6 ile 2021 yılı için bu yıla damga vurup önümüzde ki yıllarda bu seriyi konuşmamızı her ne kadar çok isteseler de bakalım bu sefer beklentilerimizi karşılayabilecekler mi? Far Cry 5 ve Far Cry New Dawn serileri çıktığında her ne kadar grafiksel anlamda yüksek deneyimler bize sunmuş olsa da, kullanıcılar tarafından; “Far Cry 4’ten farklı bir oyun değil bu, resmen ek paket oyun çıkarmışlar eskisinin aynısı!” şikayetini çok yemişlerdi.

farcry6

Far Cry 6 Oyun Hikayesi

Far Cry 6 sistem gereksinimlerine göz atmadan önce oyun hikayesine değinecek olursak bizi yine uçmalı kaçmalı bir macera beklemekte. Far Cry 6’nın hikayesi hem görsel, hem de kültür olarak Küba’da Karayip adası olan Yara’da geçmekte. Ülkenin başında olan Anton Castillo’nun vaadi Yara’yı eski getirmeye çalışırken bir yandan da oğlu Diego’yu bir sonraki başkan olması için yetiştirmeye çalışır. Anton Castillo bir diktatör olduğu için bu yolda gerçek olarak acımasızdır. Ülkenin tüm varlığını oğluna miras kalacak şekilde yönetirken, kendisine muhalif olan ve özgürlükçü düşünen herkesi bastırmaya çalışır. Öyle ki direnenleri bir daha dönmemek üzere çalışma kamplarına sürgün eder. Direnişler tek bir çatıda toplanamadığı için tamamıyla karşı direniş bu durumda çok zayıf kalır. Bu noktada oyundaki kahramanımız olan Dani Rojas bu devrime yön vermeye ve halkı özgürlüğe kavuşturmak için bu mücadelede başı çekmek zorundadır. 

Far Cry 6 ne zaman çıkacak?

18 Şubat 2021 tarihinde çıkması planlanan Far Cry 6 serisi için kullanıcılar tarafından beklenti her zaman ki gibi çok yüksek. Peki Far Cry 6 sistem gereksinimleri nelerdir? Far Cry 6 minimum sistem gereksinimleri nelerdir? Far Cry 6 önerilen sistem gereksinimleri nelerdir? bunları gelin birlikte inceleyelim. Far Cry 6 sistem gereksinimleri olarak bilgisayarlarımızı biraz yoracağa benziyor.
 

Far Cry 6 Minimum Sistem Gerekesinimleri

İşletim Sistemi (OS) : Windows 10 64 bit

İşlemci (CPU): Intel Core i5-4460 3.2GHz veya AMD FX-8350

Grafik Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 380

Bellek (RAM): 8 GB RAM

HDD (Gerekli Boş Alan): 69 GB

 

Far Cry 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi (OS) : Windows 10 64 bit

İşlemci (CPU): Intel Core i7-5820K veya AMD Ryzen R7 1700X

Grafik Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 2060 veya AMD Radeon RX 5700

Bellek (RAM): 16 GB RAM

HDD (Gerekli Boş Alan): 69 GB

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir