Sony, Horizon Forbidden West Oyuncularına Ücretsiz Yükseltme Hakkını Geri Verdi
Oyun

Horizon Forbidden West Ücretsiz Olarak Yükseltilebilecek

Sony, Horizon Forbidden West Oyuncularına Ücretsiz Yükseltme Hakkını Geri Verdi

Sony, Horizon Forbidden West oyunu için ücretsiz yükseltme sözü vermiş ancak bu sözünü bozmuştu. Büyük tepkiler üzerine Sony, oyunun PS4’ten PS5’e ücretsiz yükseltilebileceğini duyurdu.
Sony Interactive Entertainment, PS4 sahibi Horizon Forbidden West oyuncularına PS5 kullanmaya başlamaları halinde oyunu ücretsiz bir şekilde yükseltebileceklerini duyurmuştu. Ancak Sony, bu kararından vazgeçerek oyunun ücretsiz yükseltmeye sahip olmayacağını ve yükseltme için 80 dolar isteyeceğini duyurdu. Bu açıklamadan sonra Sony, yoğun eleştiri ve kınamaya maruz kaldı.

Bu yoğun baskının ardından Sony, 80 dolarlık ücretli yükseltme kararından da geri dönmek zorunda kaldı. İlk başta verdiği söze bağlı kalarak Horizon Forbidden West oyuncularına PS4’ten PS5’e ücretsiz yükseltme hakkı tanıdığını açıkladı.

“Ön sipariş başlangıcında onayladığımız tekliflerin hedefi kaçırdığı çok açık.” diyerek eleştirileri kabul eden Sony Interactive Entertainment başkanı ce CEO’su Jim Ryan, “Salgının etkisi Horizon Forbidden West’i başlangıçta öngördüğümüz lansman penceresinden dışarı iterken, teklifimizin arkasında duracağız. Horizon Forbidden West’i PlayStation 4 üzerinden satın alan oyuncular, oyunu PlayStation 5’e ücretsiz bir şekilde yükseltebilecekler.” şeklinde açıklamada bulundu.

Sony, Horizon Forbidden West oyuncularının başlangıçta hem PS4 hem de PS5 sürümlerine erişebilmeleri için 80 dolarlık Digital Deluxe sürümü almaya, 200 dolarlık Collector’s sürümü almaya ve 260 dolarlık Regalla sürümü almaya zorlamak için planlamalar yapmıştı.

Horizon Forbidden West Oyununu Yakından Tanıyalım

Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanacak olan Horizon Forbidden West, Guerrilla Games tarafından geliştirilen bir aksiyon rol yapma oyunu. Horizon Zero Dawn (2017) oyununun devam niteliğinde olan Hoziron Forbidden West, Amerika’nın batı bölgesinde geçecek olan kıyamet sonrasını konu alan bir açık dünya oyunu.

Üçüncü kişi perspektifinden oynanacak Horizon Forbidden West’te oyuncu, tehlikeli makinelerin dünyayı ele geçirdiği bir dünyada yaşayan Aloy isimli kadın avcıyı kontrol edecek. Post-apokaliptik bir açık dünya oyunu olan Horizon Forbidden West, California, Utah ve Nevada’da konumlandırılmış durumda.

Horizon Forbidden West Oyunu Ne Zaman Satışa Sunulacak

Horizon Forbidden West, PlaysStation 4 ve PlayStation 5 için 18 Şubat 2022’de satışa sunulacak.

UPDATE: Pre-order Horizon Forbidden West now: Collector’s and Digital Deluxe Editions detailed

“Güncel oyun, sinema, yaşam ve daha fazla haber için oyuncubur.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir