God of War
Oyun Sistem Gereksinimleri

PlayStation’ın Sevilen Oyunu God of War PC’lere Geliyor

God of War Artık Bilgisayarda da Oynanabilecek

Geçtiğimiz dönemlerde birkaç oyunu bilgisayar oyun platformlarına getiren Sony’den beklenen haber geldi. God of War artık bilgisayarda da oynanabilecek. Ayrıca, oyunun çıkış tarihi, fiyatı ve sistem gereksinimleri de açıklandı.

God of War

Aksiyon ve macera oyunu olan God of War, David Jaffe tarafından Sony’nin Santa Monica Stüdyosunda yaratıldı. 2005’te PlayStation 2 video oyun konsollarında oynanmaya başlayan God of War, kısa zaman içerisinde PlayStation’ın markası olarak 8 farklı oyunu ile birlikte sevilen bir oyun serisi haline geldi.  Mitolojik hikayeler baz alınarak yaratılan God of War, Kratos isimli savaşçının ailesinin Yunan savaş tanrısı Ares tarafından öldürülmesiyle başlıyor.

God of War

Şimdiyse bu hikâyeyi sadece PlayStation’larda değil, bilgisayarlarda da oynayabilecek olan oyun severler fazlasıyla mutlu. Uzun zamandır beklenen bu müjde, 2021 yılını tamamlamadan verildi. Oyunun Steam sayfasında yazılan bilgilere göre God of War’da klavye desteği de bulunacak. Oyun, 21:9 geniş ekranlarda sorunsuz çalışacak. NVIDIA’nın DLSS ve Reflex özelliklerini de destekler nitelikte olacak. Gelişmiş grafiklerle oyunculara sunulacak olan God of War’da gerçek 4K desteği de olacak

2018’den bu yana çok sevilen ve dünyaca yankı uyandıran God of War’un çıkış tarihi, fiyatı ve sistem gereksinimleri de açıklandı.

God of War Ne Zaman Satışa Sunulacak?

2021 yılı bitmeden müjdesi verilen ve oyun severleri çok sevindiren God of War’un bilgisayar versiyonu 14 Ocak 2022 tarihinde satışa sunulacak.

God of War’un Fiyatı Ne Kadar?

Sony’nin resmi Steam sayfasında ön siparişe açılan God of War’un ön sipariş fiyatı 329 TL olarak etiketlendirildi.

God of War

God of War’un Tahmini Sistem Gereksinimleri Neler?

Sistem gereksinimleri resmi olarak açıklanmamış olsa da, Steam sayfasında belirtilenlere göre God of War oynamak isteyen oyun severlerin bilgisayarlarında, en az 80 GB’lık boş bir alana sahip olmaları gerekiyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşlemci: Intel Core i5-2500K
  • RAM: 8 GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX veya AMD Radeon R9 290, minimum 3GB
  • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
  • Depolama: 80 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

  • İşlemci: Intel Core i7-4700K
  • RAM: 16 GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580, minimum 6 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
  • Depolama: 80 GB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir