state of play 2021
Oyun

Sony Yeni Çıkacak PlayStation Oyunlarını Duyurdu

Sony, PlayStation İçin Çıkartacağı Yeni Oyunların Listesini Açıkladı

State of Play etkinliğinde Sony, PlayStation 5 için geliştirdiği yeni oyunlarını, fragmanları ile birlikte oyun severlerin ilgisine sundu.

28 Ekim 2021’de gerçekleştirdiği State of Play etkinliğinde Sony, YouTube ve Twitch kanallarında yeni oyunlarına ve güncellemelerine dair bilgiler paylaştı. 20 dakika süren State of Play etkinliği, oyun severlerin beklentilerini çok yüksek tuttuğu bir etkinlikti. State of Play’in 2022’de çıkacak oyunlar açısından verimli geçecek bir etkinlik olması oyun severler tarafından bekleniyordu. 2021 senesi yeni oyunlar ve güncellemeler açısından verimli bir sene değildi. Herkes, gözlerini 2022 yılında çıkacak oyunlara ve oyun şirketlerine çevirmişti. Bu nedenle oyun severler, Sony’nin State of Play etkinliğini merakla bekliyorlardı. Ancak listelenen oyunlar, oyun severlerin beklentilerini yeterince karşılayamadı.

Little Devil Inside

Geçtiğimiz Haziran ayında Neostream Interactive tarafından geliştirilen ve yayımlanan Little Devil Inside bir aksiyon macera video oyunu. Oyun hem single-player hem de multiplayer modlarına sahip. Little Devil Inside, 19. Yüzyıl dünyasından esinlenilerek geliştirilmiş. Oyunda oyuncu, bir kâşif olarak canavar ve doğaüstü olayları arar. State of Play etkinliğinde yeni oyunlar listesinde yer alan Little Devil Inside, 2022’de satışa sunulacak.

First Class Trouble

Takım çalışmasına dayanan, yapay zekâya karşı hayatta kalma oyunu olan First Class Trouble, altı oyuncunun çevrimiçi olarak beraber oynadıkları bir oyun. PS4 ve PS5 için geliştirilen First Class Trouble, 2 Kasım 2021’de satışa sunulacak.

Star Ocean: The Divine Force

Tri-Ace tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayımlanan Star Ocean: The Divine Force, 2022’de oyun severlerle buluşacak bir aksiyon rol yapma oyunu.

KartRider: Drift

NEXON Korea tarafından geliştirilen KartRider: Drift, PS4 için çıkacak bir yarış oyunu.

The King of Fighters XV

KOF XV olarak kısaltılan oyun The King of Fighters XV, SNK tarafından geliştirilen bir dövüş oyunu. 17 Şubat 2022’de satışa sunulması beklenen oyun, PS4, PS5, Microsft Windows ve Xbox Serileri X/S’de oynanabilecek. Ayrıca The King of Fighers’ı özel kılan bir diğer özellikse oyunun Unreal Engine 4’te oynanabilecek ilk oyun olması.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Five Nights at Freddy’s oyununun devam niteliğinde olan Five Nights at Freddy’s: Security Breach, zamana karşı yarışarak hayatta kalma oyunu. Freddy ve arkadaşlarına yakalanmadan zamana karşı yarışılan bu oyun 16 Aralık 2021’de satışa sunulacak. Oyun, hem PS4 hem de PS5’te oynanabilecek.

Death’s Door

Bir aksiyon macera video oyunu olan Death’s Door, 23 Kasım 2021’de Nintendo Switch, PS4ve PS5 için satışa sunulacak. Acid Nerve tarafından geliştirilen bu oyun 20 Temmuz 2021’de Microsfot Windows, Xbox One ve Xbox Serileri X/S için zaten satışa sunulmuştu.

We Are OFK

Team OFK tarafından geliştirilen We Are OFK, dört kişilik bir indie pop grubunun Los Angeles’taki yolculuğunu konu ediniyor. Hem PS4 hem de PS5’te oynanabilecek bu oyun 2022’de satışa sunulacak.

Bugsnax: The Isle of BIGsnax

2020 Kasım’da çıkan Bugsnax için gelen güncelleme Bugnax: The Isle of Bigsnax olarak ücretsiz bir şekilde 2022’de oyun severlere sunulacak. Geliştirilen haritası, yeni aksesuar ve eşyalarıyla Bugsnax: The Isle of BIGsnax, PS4 ve PS5’te oynanmaya devam edilebilecek.

Deathverse/ Let it Die

Sony’nin State of Play etkinliğinin açılışını yapan Deathverse oyunu, bir isim değişikliği ile karşımıza çıkıyor. Let it Die ismiyle 2022’de oyun severlerin ilgisine sunulacak oyun, PS4 ve PS5’te oynanabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir