Apple 16.2 Güncellemesi
Teknoloji

Apple 16.2 Güncellemesinde Neler Var?

APPLE KULLANICILARINA GELEN YENİ GÜNCELLEMEYLE HER ŞEY DEĞİŞECEK

Apple iPhone kullanıcıları için uzun zamandır 16.2 güncellemesi hakkında test çalışmalarını sürdürüyordu. Birçok yenilikle beraber uygulamalar farklı özelliklere sahip olabilir ve telefondaki problemleri giderebilir. 2022 yılı bitmeden güncellemeyi iPhone kullanıcılarıyla buluşturma hedefindedir.  Kilit ekranından Apple uygulamalarına, çeşitli programlara gelen yenilikleri görmek için telefonun güncellemeye uygunluğu önemlidir.

IOS 16.2 kullanıcılarının ilgisini çekecek güncellemeleriyle Apple, uygulamalarına yeni özellikler getiriyor. İşte yeni özelliklere sahip olacak o Apple uygulamaları;

 

Apple IOS 16.2 Yeni Özellikler

Apple Music 

iPhone kullanıcılarının müzik dinleyebileceği Apple Music,  playlist oluşturabileceği bir uygulamadır. Geliştirilmiş Apple IOS 16.2 özellikleriyle beraber Apple Music kullanıcıları için karaoke özelliği dikkat çekiyor. Sanatçılarla beraber düet yapma fırsatı olan telefon kullanıcıları aynı zamanda solo olarak şarkı söyleyebilecek. Karaoke yapabilme kolaylığı IOS 16.2 güncellemesini indiren kullanıcıların telefonlarında görünmeye başlayacak.

Freeform

Freeform, Apple kullanıcılarına özgün olarak tasarlanan dijital beyaz tahta uygulamasıdır. Yaratıcı çizimler yapılan uygulamaya güncellemeyle beraber yapışkan notlar, şekiller, fotoğraflar, metinler, pdf formatı ve çok daha fazlası eklenecek. Çeşitli işler freeform üzerinden kolaylıkla halledilebilir. Mac, iPhone ve iPad üzerinde kullanılabilir hale dönüşecek.

Apple TV

Akıllı televizyonda, iPad, Mac ve iPhone içerisinde film, dizi, belgesel ve çok daha fazlasının ücretli üyelik karşılığında izlendiği Apple TV dijital bir platformdur. Apple TV yeni güncellemesiyle beraber kilit ekranında NBA, Premiere Lig, MLB gibi maçlar canlı olarak izlenebilecek. iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max kullanıcıları maçları ayrıca Dinamik Ada’da gösterime girecek.

Son güncelleme ile Apple, uygulamalarının yanı sıra telefonun özellikleri güncellenecek ve sorunlar giderilecek. Apple kullanıcılarının memnun kalacağı o özellikler;

  • Güncel veri korumasıyla beraber notlar, fotoğraflar, mesaj yedekleri, sesli notlar, dosyalar ve çok daha fazlası uçtan uca şifrelenebilir hale dönüşecek.
  • Kilit ekranına iki yeni widget olan uyku verilerinin görüntülendiği uyku ve ilaç hatırlatıcısı eklenecek.
  • FaceTime aramasındaki grup arkadaşları Shareplay desteği ile Game Center’da yer alan oyunlara çoklu katılım sağlayabilecek.
  • Konuma özel hava durumu bilgileri ve hava durumlarına dair son gelişmeler görüntülenebilecek.
  • Geliştirilmiş arama özelliğiyle mesajlarda konuya uygun olan içeriklere(araba, hayvan, çiçek vb.) göre fotoğraf bulunabilecek.
  • Airdrop istenmeyen içeriklerin telefonlara yüklenmemesi adına 10 dakika içerisinde Kişiler’e geri dönecek.

iCloud uygulamasında senkronize sorunları giderilecek.

Cihazınızı nasıl güncelleyeceğinizi Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir