Oyun

EA İsim Değişikliğine Gidiyor: Şirkette Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

EA Sports ve EA Games isimli çatı şirketler altında oyunlarını yayınlayan EA, EA Games markasının adını EA Entertainmet olarak değiştirildiğini açıkladı.

EA’nın web sitesinde bir yazı yazan CEO Andrew Wilson, bu kararın “stüdyo liderlerimizi daha fazla yaratıcı sahiplik ve finansal sorumlulukla güçlendirerek geliştirme ve pazara çıkış stratejileri konusunda daha hızlı ve daha anlayışlı kararlar almalarını sağlayacağını” söyledi.

EA Games’in yeni adı EA Entertainment olarak değiştirildi

Laura Miele, EA Entertainment Teknoloji ve Merkezi Geliştirme Başkanı olarak yeni görevine başladı ve EA tarafından ”oyun liderlik ekibi de yapılandırılacak” açıklamasında bulunuldu. Vince Zampella, Apex Legends, Star Wars oyunları ve Battlefield serisinden sorumlu olmaya devam ederken, Samantha Ryan “Sims serileri ve gişe rekorları kıran tek oyunculu deneyimlerden” sorumlu olmaya devam ediyor. Jeff Karp ise EA Entertainment’ın mobil ekiplerini yönetmeye devam ediyor.

EA Sports tarafında ise Cam Weber organizasyonun başkanı ve sorumlulukları arasında “türünün lideri EA Sports deneyimleri ve tüm yarış portföyü” yer alıyor. EA Experiences ekibinin başına David Tinson getirildi ve eski baş deneyim sorumlusu Chris Bruzzo emekliye ayrıldı.

EA’nın CEO’su olarak kalacak olan Wilson, yeni liderlik ekibinin şirketin yeni duyurulan organizasyonel değişikliklerini uygulamak için “önümüzdeki aylarda” kendi stüdyolarıyla birlikte çalışacağını söyledi.

EA’de gerçekleşen bu isim ve kişi değişikliklerinin şirketi nasıl etkileyeceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir