Oyun

Mobile Özel: Yeni Harry Potter Oyunu Geliyor!

Harry Potter serisi oyun dünyasındaki yerini genişletmeye devam ediyor. Android ve İOS için sunulacak yeni Harry Potter: Magic Weekend’in fragmanı ve çıkış tarihi paylaşıldı. NetEase Games tarafından geliştirilen Harry Potter: Magic Weekend, büyücülük ile kart temasını birleştiriyor.

Harry Potter 27 Haziran’da İOS ve Android platformlarda

Temelinde kart oyunu olan Harry Potter: Magic Weekend, çok oyunculu oynanış ve RPG öğelerini de içerisinde bulunduruyor. Oyuncular, Hogwarts’ta yolculuğa çıkan özel bir karakter rolünü üstlenecek. Ana karakter Harry Potter olmasa da, sevilen karakterlerin birçoğu oyunda yer alacak.

Magic Awakened’in fragmanı, Harry Potter’ın Hagrid ile Hogwarts’a getirilmesine benzer bir açılışla başlıyor. Ardından oyunculara birçok büyü savaşının olacağını belirten bir macera gösteriliyor. Mobil oyunda Diagon Yolu ve Yasak Orman gibi ikonik yerleri de keşfetmeniz mümkün olacak.

Kart oyunu olarak geliştirilen Magic Weekend; Hogwarts dünyasını keşfetmenize izin veriyor. Buna göre okul salonlarındaki gizemleri çözebilir, Quidditch maçlarına katılabilir, balolara dahil olabilir ve karakterinizi tüm bunlarla geliştirebilirsiniz.

Ayrıca oyunda büyü savaşlarını katıldıkça kart koleksiyonunuzu genişletecek ve daha farklı büyüler yapabileceksiniz. Bu kartları uygulama içi satın alımla da elde edinebileceğinizin altını çizmek isteriz. Bu bir Pay2Win yaratır mı? Yoksa sadece oyunda hızlı gelişmenizi mi sağlar? Şu anlık belli değil. Oyun çıktığında bu durumu hep birlikte değerlendireceğiz.

Magic Awakened’in ön kayıt aşamasında olduğunu belirtelim. 27 Haziran tarihinde Android ve iOS için çıkış yapacak oyuna kayıt olmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir