BMW M8
Otomobil

BMW M8’den ilk Görüntüler (650hp)

BMW, yeni 8 serisi için gelecek olan M versiyonları hakkında bilgiler paylaştı. BMW M8 için M5’te ki V8 moturunu alması bekliyorduk ve gelen açıklamada bu yönde oldu. Duyuruda TwinPower Turbo V8’in 600 beygirden daha fazlasını üreteceği bekleniyor.

Yeni BMW M8’in dört çeker bir model olacağı, sadece dört çeker ve arkadan çekiş modları arasnda geçiş yapılabileceği biliniyor. Bunun sebebi tork vektörü güç iletiminin sürüş durumuna ve isteğe bağlı olarak değişmesine olanak sağlamak.

BMW M8

 

7 ileri 1 geri vites olarak aynı zamanda elektronik olarakta kontrol edilebilen BMW M8, M serisine özel olarak belirlenmiş gövde yapısıylada dikkatleri üstüne çekmeyi fazlasıyla başarıyor.

BMW, güç çıkışı dışında farklı bir bilgi paylaşmamış olsa da Autocar’dan bazı fikirler ortaya çıktı. M8 için ağırlık merkezi M5 lerden 24mm daha düşük olurken 0-100 süresi 3.4 saniyenin altında olması bekleniyor. En yüksek hız 300 km/saat’in üzerinde olacakken V8 motora sahip olacak olan yeni BMW M8 için 650 beygir olması ihtimaller dahilinde.

 

BMW M8

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir