the-darkest-minds
Sinema

The Darkest Minds Karanlık Zihinler

The Darkest Minds (Karanlık Zihinler), Stranger things ve arrival’ın yapımcısından ele alına bu yapım Alexandra Bracken’ın “The Darkest Minds” adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Baş rollerini gençlerin paylaştığı The Darkest Minds’ın konusu;
Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan veba salgınında hayatta kalmayı başarmış bir grup gencin hikayesini ele alıyor. Amerika’da ki gençlerin çoğunu öldüren vebada hayatta kalmayı başarmış Ruby Dale, Özel güçlere sahiptir. Kendisi gibi diğer hayatta kalanlar da farklı güçlere sahiplerdir. The Darkest Minds filminde ki Başrolümüz Ruby’nin zihin kontrol gücü vardır ve türünün en güçlü üyelerindendir, Ruby ve arkadaşları gönderildikleri Thurmond devlet tesisinden kaçtıklarında hayatları bambaşka bir hal alır. East River’da ki güvenli bölgeye ulaşmaya çalışan grup, yetişkinlerin gençlere açtığı savaşta yalnızca kaçmanın yeterli olmadığını fark etmeye başlarlar…

The Darkest Mind filminin Baş rolünü, açlık oyunları serisinden Rue olarak tanıdığımız Amandla Stenberg üstlenirken yan rollerde ise; geçtiğimiz sene “This Is Us” ile altın küre adaylığı elde eden Mandy Moore, “Trust” dizinden bildiğimiz Harris Dickinson, “The West Wing” ile 3 kez altın küreye aday gösterilen Bradley Whitford, Wallace Langham, Golden Brooks, Mark O’Brien, Patrick Gibson ve “Game of Thrones” serisinin Brienne’i olarak bildiğimiz “Gwendoline Christie” yer alıyor.

Yayından kalkmadan önce The Darkest Minds filmini gidip izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

the-darkest-minds1

THe Darkest Minds film detayları;

Yönetmen : Jennifer Yuh Nelson
Yapımcılar : Shawn Levy, Dan Levine
Senaryo : Alexandra Bracken, Chad Hodge
Film müziğinin bestecisi : Benjamin Wallfisch
Süre : 103 dakika
Yayın tarihi : 3 Ağustos 2018 (Singapur)

IMDB : 5.5/10
Beyaz Perde : 3.1/5
Sinemalar.com : 7.2/10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir