valhallakapak
Oyun Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimlerini bilgisayarlar için açıkladı. Yüksek grafik kalitesiyle ön planda olan ve beğenileri bu alanda toplayan Assassin’s Creed serisi, bu sefer de Valhalla serisi ile karşımızda.

Assassin’s Creed serisinin on ikinci ana oyunu olan Assassin Creed Valhalla 10 Kasım 2020’de yayımlandı. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen bu oyun, bir aksiyon rol yapma video oyunudur. Oyun Vikinglerin Britanya’yı işgal edişlerini temel alır. Oyuncu, Assassin Creed Valhalla’da Eivor isimli Viking karakteri kontrol eder. Önce Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve sonra Xbox Series X, Series S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülmüş Assassin Creed Valhalla, dünya çapında on dört Ubisoft stüdyosuyla birlikte geliştirildi.

assassin's creed valhalla

Assassin’s Creed Valhalla Oyun Hikayesi

Oyuncu, bir Viking akıncısı olan Varin’in kızı Eivor Varinsdottir rolünü üstlenir ve Anglo-Sakson krallıklarına karşı Vikingleri yönetir. Oyuncunun Eivor’u kadın ya da erkek görünümünde seçme hakkı vardır. Oyuncu Eivor’un saçını, savaş boyalarını, kıyafetlerini, zırhını ve dövmelerini kişiselleştirebilir. Oyuncuya çeşitli silah olanağı sunan oyunda kalkanlar da dahil olmak üzere neredeyse her silahın çift kullanımına izin verilmiştir. Oyuncunun topladığı her teçhizat benzersizdir. Oyuncunun yoldaş hayvanı Synin isimli bir kuzgundur. Evior kuzgunu muhafızların dikkatini dağıtmak için kullanabilirken, kendisi de ölü numarası yapabilir ve anlık suikastlar için gizlice kılıcına erişebilir.

Oyunun hikayesine bakacak olursak, Assassin Creed Valhalla, Layla Hassan’ın hiayesini kaldığı yerden devam ettirirken, 9. yüzyıl Britanya’sında yaşanan Viking istilasını ve bölgeye yerleşimini konu alıyor. Harald Fairhair’in Norveç kralı olarak iktidara gelmesiyle Eivor ve çocukluk arkadaşı Sigurd Norveç’ten ayrılarak Britanya Adaları’nda kendilerine isim vermek ve yerleşik Anglo-Saksonlar ve Danimarkalılarla bağlılık kurma durumunda kalırlar. Hidden Ones ve the Order of the Ancients olarak bilinen iki emir arasındaki yüzyıllık savaşa dahil olurlar.

Hikayenin başında Eivor, travmatik bir olaya, ailesinin Kjotve tarafından öldürülmesine tanık olur. Ailesinin katliamından sonra Kral Styrbjorn tarafından evlatlık edinen Eivor’un tek amacı ailesinin intikamını almaktır. Onurunu geri kazanmak isteyen Eivor’un cinsiyet seçimini bu noktadan sonra yapabilen oyuncu, kadın veya erkek Eivor’u seçtikten sonra Valhalla dünyasına giriş yapıyor.ASSASSİN’S CREED VALHALLA MİNUMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Valhalla’yı 1080p 30 FPS kalitesinde ve düşük grafik ayarlarında oynayabilmek için gerekenler;

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHz / Intel i5 – 4660 – 3.2 GHz
 • Ekran Kartı (GPU): AMD R9 380 – 4 GB / Nvidia GeForce GTX 960 4 GB
 • RAM (Bellek): 8 GB (Çift kanal)
 • Depolama (HDD): 50 GB HDD (SSD önerilir)

ASSASSİN’S CREED VALHALLA ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Valhalla’yı 1080p 30 FPS kalitesinde ve yüksek grafik ayarlarında oynayabilmek için gerekenler;

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 5 1600 – 3.2 GHz / Intel i7 – 4790 – 3.6 GHz
 • Ekran Kartı (GPU): AMD RX 570 – 6 GB / Nvidia GeForce GTX 1060 – 6 GB
 • RAM (Bellek): 8 GB (Çift kanal)
 • Depolama (HDD): 50 GB SSD

ASSASSİN’S CREED VALHALLA YÜKSEK SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Valhalla’yı 1080p 60 FPS kalitesinde ve yüksek grafik ayarlarında oynayabilmek için gerekenler;

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 7 1700 – 3.0 GHz / Intel i7 – 6700 – 3.4 GHz
 • Ekran Kartı (GPU): AMD Vega 64 – 8 GB / Nvidia GeForce GTX 1080 – 8 GB
 • RAM (Bellek): 8 GB (Çift kanal)
 • Depolama (HDD): 50 GB SSD

Assassin’s Creed Valhalla indirme linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla Torrent İndir

Gerekli Boş Alan: 58,2 GB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir